PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2

Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2
Kód zboží: 4690910
Teleskop Bresser Spica poskytuje vynikající obraz. Je vhodný na pozorování zejména větších a méně jasných objektů jako např.. Galaxie Andromeda.
Cena s DPH8710 Kč
Cena bez DPH7198 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

3-8 dní

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:3-8 dní
Preloader
Teleskop Bresser SPICA 130/650 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton s parabolickým zrcadlem na rovníkové montáži EQ-2 poskytující vynikající obraz. Krátké ohnisko a relativně velká apertura je vhodná kombinace pro širokoúhlé pozorování zejména větších a méně jasných objektů jako např.. Galaxie Andromeda, velké otevřené hvězdokupy a mlhoviny v naší vlastní galaxii. Ale samozřejmě krásně uvidíte i jasnější objekty v naší sluneční soustavě (Měsíc, planety, apod.)..
Dalekohled je vybaven dvěma okuláry typu Plossl s ohništěm 10 mm a 25 mm, poskytujícími zvětšení 65x a 26x, v kombinaci s Barlow 2x čočkou i zvětšení 130x a 52x. Okulárový výtah je použitelný s jakýmikoliv okuláry s vnějším průměrem 31,7 mm (1 , 25in). Disponuje optickým hledáčkem 6x30 mm. Měsíční filtr dodáván spolu s teleskopem dokáže odfiltrovat některé vlnové délky světla odrážejícího se od povrchu Měsíce a zvýšit tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníková montáž EQ-2 s přesnými převody a jemnými posuvy v obou osách je možné velmi dobře využít při sledování objektů při jejich zdánlivém pohybu po noční obloze způsobené rotací Země. Zejména při pozorování s velkým zvětšením se objekty poměrně rychle dostávají mimo zorné pole. Avšak díky správně nastavené rovníkové montáži, jejíž osa je rovnoběžná s osou Země, stačí na udržování tohoto objektu v zorném poli okuláru otáčet montáží pouze v jednom směru. K této montáži je možné dokoupit motorčekový pohon pro automatické sledování (nikoliv vyhledávání) pozorovaných objektů. Teleskop je postaven na stabilním hliníkovém stativu. Obsah balení: tubus s optikou, 2ks okuláry , Barlow 2x čočka, měsíční filtr, hliníkový stativ, montáž EQ-2, optický hledáček.
Teleskop umožňuje i jednoduché astrofotografovanie pomocí volitelného elektronického okuláru s barevným snímačem, který přenese pozorovaný obraz v teleskopu na obrazovku počítače a následně se dá zachytit jako fotografický nebo video snímků. V balení s elektronickým okulárem je i software na jejich následnou úpravu.


Technické parametry:


Zvětšení : 25x, 65x, 52x, 130x (s okuláry a Barlow v balení)
Hledáček optický 6x30 mm
Materiál - hlavní zrcadlo parabolické zrcadlo
Materiál - tubus hliník (bílý lak)
Montáž rovníková EQ-2
Ohnisková vzdálenost 650 mm
Okulár / okuláry Plossl PL-10 mm, PL-25 mm
Optický systém Newton
PC okulár kompatibilní ano (není součástí dodávky)
Průměr objektivu (mm) 130
Světelnost f / 5
Využitelné zvětšení 260x
Typ Reflektor (Newton)

 

Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
  Filtr je příslušenstvím pro teleskopy značky Sky-Watcher. Pro teleskopy jiných výrobců nemusí vždy přesně pasovat.
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
Montáž EQ
48 hodín
zrkadlové (refraktory)
130-149mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.