PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop Bresser POLLUX 150 / 1400/EQ-3

Teleskop Bresser POLLUX 150 / 1400/EQ-3Teleskop Bresser POLLUX 150 / 1400/EQ-3
Kód zboží: 4690900
Bresser Pollux 150/1400 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton se zabudovanou Barlow 2x čočkou a kulovým zrcadlem na rovníkové montáži EQ-3. Dlouhé ohnisko a relativně velká apertura je vhodná na pozorování široké škály nebeských objektů - hml
Cena s DPH8294 Kč
Cena bez DPH6855 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

3-8 dní

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:3-8 dní
Preloader
Bresser Pollux 150/1400 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton se zabudovanou Barlow čočkou a kulovým zrcadlem na rovníkové montáži EQ-3. Dlouhé ohniště a relativně velká apertura je vhodná na pozorování široké škály nebeských objektů - mlhovin, galaxií, hvězdokup, dvojhvězd, planet, Měsíce. Dalekohled je vybaven dvěma okuláry typu Plossl s ohništěm 4 mm a 20 mm. Okulárový výtah je použitelný s jakýmikoliv okuláry s vnějším průměrem 31,7 mm (1,25 "). Disponuje LED hledáčkem. Rovníková montáž EQ-3 s přesnými převody a jemnými posuvy v obou osách lze velmi dobře využít při sledování objektů při jejich zdánlivý pohybu po noční obloze způsobené rotací Země. Zejména při pozorování s velkým zvětšením se objekt rychle mimo zorné pole. Avšak díky správně nastavené rovníkové montáži, jejíž osa je rovnoběžná s osou Země, stačí na udržování tohoto objektu v zorném poli okuláru otáčet montáží pouze v jednom směru. Teleskop je postaven na stabilním hliníkovém stativu. Balení obsahuje: tubus s optikou, 2ks okuláry, Barlow 3x čočka, hliníkový stativ, montáž EQ-3, LED hledáček. Je možné dokoupit volitelný elektronický okulár s barevným snímačem, který přenese pozorovaný obraz v teleskopu na obrazovku počítače. V balení s elektronickým okulárem i software Stellarium pro zachycení obrázků a krátkých videosekvencí a také jejich úpravu. V balení je i smartphony foto adaptér (používá se na afokálne foto s mobilem - přes okulár) a tácek na příslušenství.
 

Technické parametry:


Průměr objektivu: 150 mm
Světelnost : f / 9,3
Hledáček : LED
Ohnisková vzdálenost : 1400 mm
Využitelné zvětšení : 300x
Okuláry : Plossl PL-4 mm , PL-20 mm
Záruka : 24 měsíců

 

Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
  Filtr je příslušenstvím pro teleskopy značky Sky-Watcher. Pro teleskopy jiných výrobců nemusí vždy přesně pasovat.
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
Montáž EQ
48 hodín
zrkadlové (refraktory)
150-199mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.