PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQ

Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQTeleskop Bresser Pluto 114/500 EQ
Kód zboží: 4614500
Zrcadlový dalekohled typu Newton na rovníkové montáži vhodný pro začínající astronomy, průměr zrcadla 114mm, ohnisková vzdálenost 500mm, 3 okuláry, měsíční filtr
Cena s DPH7254 Kč
Cena bez DPH5995 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

3-8 dní

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:3-8 dní
Preloader
Bresser Pluto 114/500 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton s kulovým zrcadlem na rovníkové montáži, ideální pro začátečníky. Teleskop disponuje velkou světelností (f / 5), díky které je vhodný zejména na širokoúhlé pozorování plošných objektů při menším zvětšení (mlhoviny, galaxie, hvězdokupy, apod.).. Při použití 3x Barlow čočky, která je součástí dodávky je také možné pozorovat Měsíc, planety nebo jasnější objekty při větším přiblížení.
Teleskop Pluto je vybaven okuláry typu Kellner K-25mm, K-9mm, K-4mm poskytující zvětšení 20x, 56x, 125x. Okulárový výtah má průměr 31,7 mm (1,25 in). LED hledáček s červeným bodem je skvělý pro rychlé a snadné vyhledávání objektů na noční obloze. Součástí dodávky je i Barlow čočka, která 3násobně zvětší výsledné zvětšení. K teleskopu se dodává obraz převracející čočka, která umožní pozorování pozemských cílů. Měsíční filtr dodáván spolu s teleskopem dokáže odfiltrovat některé vlnové délky světla odrážejícího se od povrchu Měsíce a zvýšit tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníková montáž EQ-SKY s přesnými převody a jemnými posuvy v obou osách je možné velmi dobře využít při sledování objektů při jejich zdánlivě pohybu po noční obloze způsobené rotací Země. Zejména při pozorování s velkým zvětšením se objekty poměrně rychle dostávají mimo zorné pole. Avšak díky správně nastavené rovníkové montáži, jejíž osa je rovnoběžná s osou Země, stačí na udržování tohoto objektu v zorném poli okuláru otáčet montáží pouze v jednom směru. K montáži typu EQ-SKY lze dokoupit motorek, který bude pohybovat montáží bez nutnosti uživatelského zásahu. Pevný ocelový stativ s pochromovaným povrchem je velmi stabilní, disponuje i odkládací plochou pro příslušenství (okuláry, mapy, apod.).. V balení se nachází: tubus s optikou, 3 okuláry, měsíční filtr, ocelový stativ, montáž EQ-SKY, Barlow čočka, obraz převracející čočka, LED hledáček, astro freeware. Je možné dokoupit volitelný elektronický okulár s barevným snímačem, který přenese pozorovaný obraz v teleskopu na obrazovku počítače. V balení s elektronickým okulárem je i software pro zachycení obrázků a krátkých videosekvencí a také jejich úpravu.
 

Technické parametry:

Průměr objektivu:
114mm
Světelnost : f / 5
Ohnisková vzdálenost : 500mm
Využitelné zvětšení : 228x
Zvětšení : 20x-375x
Okuláry : K-4mm, K-9mm, K-25mm (Kellner)
Hledáček : LED záměrný (červený bod)
Hmotnost : 8,65 kg
Záruka : 24 měsíců
 
 
Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
  Filtr je příslušenstvím pro teleskopy značky Sky-Watcher. Pro teleskopy jiných výrobců nemusí vždy přesně pasovat.
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
Montáž EQ
48 hodín
zrkadlové (refraktory)
114-129mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.